TELEGRAM ‘da Kripto Para Dünyasına Adım Atıyor

Telegram ‘da Blockchain teknolojisi sayesinde kendi kripto parası GRAM ‘ı yarattı.

Ülkemizde pek bilinmeyen fakat dünya çapında geniş kullanıcı kitlesine sahip Telegram Messenger, Blockchain teknolojisi sayesinde kendi kripto para birimi GRAM Coin ‘ı yarattı.

Konumuza geçmeden önce Telegram ‘ı kısaca bir tanıtalım. Telegram, her geçen gün 500 bin artan, 180 milyon ‘u aşkın aktif kullanıcıya ve her gün 70 milyar mesajın göndericiden alıcıya ulaşmasını sağlayan geniş bir ağa sahip iletişim platformudur.

GRAM Coin, Blockchain teknolojisi sayesinde oluşturulmuş olan Telegram Open Network (TON) platformuna ait bir kripto para çeşididir. Telegram Open Network (TON), Blockchain teknolojisini baz alarak Telegram tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Gram ise bu platformun kripto para birimidir.

TON, kendisine özgün Multi-Blockchain tasarımı sayesinde saniyede milyonlarca işlem yapılabilmesine olanak sağlıyor. Bu da kredi kartlarından ve saniyede 7 işlem ile sınırlandırılmış Bitcoin ‘inden kat ve kat daha hızlı.

Kasım 2018 ‘in sonlarında TON ‘un aktif hale gelmesi ile beraber 180 milyon ‘u aşkın Telegram kullanıcısı TON cüzdana sahip olacak. Böylelikle Gram dünyanın en yaygın kripto para birimlerinde biri haline gelecek. Ancak TON ‘un aktif hale gelmesi ile Gram satışı başlamayacak.

Öncesinde projenin tamamlanması için ICO Token satışı başlaması bekleniyor. ICO Tokenlerin fiyatı ise 1 ile 3,14$ (dolar) civarında olması tahmin ediliyor. Gram ‘ın satışa çıkmasını beklemeden ICO Tokenlerinden alınabilir. Gram ‘ın satışı ise 2019 ‘un 2. çeyreğinde başlaması bekleniliyor. Gram ın satışa çıkması ile beraber öncesinde alınan ICO Tokenlerı 1:1 oranında Gram ile takas etmem mümkün olacak.

Gram Coin ‘in satışının başlaması ile birlikte Gram piyasasının fazla dalgalanmasını önlemem için ilk başta Pavel Durov ‘un ekibi Gram rezervinin %52 ‘sini elinde tutacak. Böylelikle piyasadaki ani çıkış ve inişlerin önüne geçilmesi planlanıyor.

Gram Coin ‘in Mining ‘i de biraz farklı olacak. Her ay Mining için başvuru yapan 1000 Minner seçilerek Mining yapmasına izin verilecek. Mining verimli işlemciler sayesinde gerçekleştirilecek.

Gram Coin ‘in değer kazanması stabil ve yavaş bir şekilde gerçekleşecek. Bu nedenle alım-satımdan kazanmak isteyen kısa vadeli yatırımcılardan ziyade uzun vadeli yatırımcılar için daha avantajlı bir  kripto para çeşidi olacak.

Peki sizce kripto para çeşidi Gram Coin kripto para piyasalarını nasıl etkileyecek?

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: