Sony XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact Android 9.0 Güncellemesi Aldı

Sonunda Sony Xperia XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact modelleri uzun zamandır bekledikleri Android 9.0 Pie işletim sistemi güncellemesine kavuştular.

Normal de Sony Xperia XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact modelleri için Android 9.0 Pie güncellemesi 26 Ekim ‘de yapılması bekleniliyordu. Fakat güncelleme öncesi yapılan testlerde tespit edilen hatalar yüzünden güncelleme tarihi 2 hafta sarktı. Sony, kolları sıvadı ve hataları kısa bir sürede çözerek kullanıcılarına dört gözle bekledikleri işletim sistemi güncellemesini dünden itibaren göndermeye başladı.

Sony Xperia XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact modellerine gönderilen Normal de Android 9.0 Pie güncellemesi, 1080p 960fps ağır çekim ve çeşitli HDR çekim modlarını da beraberinde getiriyor. Bunlara ek Ekim güvenlik güncellemesini de paketin içinde. Yeni işletim sistemi güncellemesi önümüzdeki 1-2 hafta içinde sizinde Xperia telefonunuza da gelecek.

Yeni Android 9.0 Pie işletim sistemi güncellemesi alan Sony Xperia sahipleri, güncelleme de söylemeyi unuttuğumuz başka ne tür yenilikler var?

 

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: