Sony XPERIA XA3 ‘ün Teknik Ve Tasarımsal Özellikleri Sızdırıldı

Japon teknoloji devi SONY ‘in yeni telefonu Xperia XA3 ‘ün tasarımsal ve bazı teknik detayları sızdırıldı.

TASARIM

Bu yazıma XA3 ‘ün tasarımından başlamak istiyorum. Yeni XA3 ‘ün tasarımı ile bir önceki XA2 ‘nin arasında gözle görülür farklılıkları var. Öncelikle ekran. Yeni XA3 ‘de çerçevenin ekran oranı oldukça düşük. XA2 ‘de üst ve altta olan ve gereksiz yer kaplayan çerçeveler yeni modelde önceye bakış oldukça ince. Tabi günümüzün standartlarına bakış halen oldukça kalın.

Bir diğer olumlu farklılık parmak izi sensörünün sağ yana gelerek açma-kapama tuşunun yerini almasıdır. Yani “come on” bu yuvarlak açma kapama tuşu 2013 yılında Xperia Z ile efsane gözüküyordu. Ama üzerinden 4 yıl geçti ve sen bu tuşu 2017 ‘de XA2 ‘de kullandın. Bu anlamda XA3 ‘de bu tuşun olmayışı herkesi sevindirdi.

Son olarak çift ana kamera. Sony fotoğrafçılık teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri. Dünyadaki çoğu telefon Sony üretimi sensörler kullanıyor telefonlarında. Sony bu alanda liderlerden biri ise neden çift ana kameralı telefon üretmediği çoğumuzun sorduğu ve cevap bulamadığı sorulardan biridir. Yeni telefonda sanırsam sorularımız sonunda cevap bulacak.

Eğer bu sızıntılar doğru çıkarsa kelimenin tam anlamıyla bizleri yepyeni bir Sony bekliyor.

ÖZELLİKLER

XA3 ‘ün ekranı 5,9″ (inç) FULL HD+ (2160 x 1080p) çözünürlüğe, 155,7 mm (uzunluk), 68,3 mm (genişlik) ve 8,4 mm (kalınlık) oranlarına ve ikisi arkada olmak üzere 3 kameraya sahip. Şarj girişi USB Type-C ve 3,5 mm kulaklık girişi de mevcut.

İşlemcisi Qualcomm Snapdragon 660, işletim sistemi Android 9.0 Pie, 6 GB RAM ve 64 GB hafızaya sahip cihaz Bluetooth 5.0 Low Energy teknolojisini de içinde barındırıyor.

Yeni Sony XA3, CES 2019 ‘da tanıtılacağı düşünülüyor. Eğer bu özellikler ve bu tasarım ile gün yüzüne çıkarsa Sony, gündemi oluşturan markalar arasında yerini alabilir.

Peki sizler XA3 ‘ün tasarımı hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

KAYNAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: