Samsung Galaxy Note 5 Ve S6’da Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak !

Dün itibariyle gündeme bomba gibi düşen Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Güncelleme haberleri bu kez de Galaxy Note 5 ve S6 için geldi. Gün itibariyle T-Mobile tarafından bu iki cihaz için de Android Oreo Güncellemesi alacağını söylendi.

 Galaxy Note 5 Ve S6’da Android Oreo Güncellemesine Kavuşacak !

Samsung kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenilen Oreo güncellemesi kafalarda büyük soru işaretlerine neden oluyordu. Sizin de bildiğiniz gibi neredeyse 3 senelik cihazlardan bahsediyoruz. Bu nedenle güncelleme almaması bile söz konusu olabilirdi. Fakat T-Mobile tarafından yapılan açıklama ile birkaç ay içerisinde her iki cihazında Android 8.0 Oreo güncellemesi alacağı açıklandı.

Döneminin fark yaratan telefonları olarak bilinen Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 gerçekten bu güncellemeyi hak eden iki cihazdan biri denilebilir. T-mobile’ın açıklamasına rağmen Samsung tarafından bu bilgi şuana kadar doğrulanmış değil.

Son olarak, biliyoruz ki T-mobile tarafından satılmış cihazlara Android 8.0 geleceği tüm cihazlara geleceği anlamına da gelmiyor. Geçtiğimiz yıllarda HTC’nin sadece Amerika’ya verdiği güncellemeler ve yeni Android sürümleri de vardı. Umarız yeni güncellemeyi tüm Samsung Galaxy S6 ve Note 5 cihazları edinmiş olur.

Samsung Galaxy Note 5 Ve S6’da Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak !” için 2 yorum

 • Temmuz 14, 2018 tarihinde, saat 11:55 pm
  Permalink

  Note 5 kullanıcısı olarak yazıyorum. Note 5 dönemin amiral gemisidir. Kesinlikle bu güncelleme yi hak ediyor. Fakat hâlâ güncelleme gelmiş bulunmuyor. Bunun ile ilgili bir bilgisi olan var mı ?

  Yanıtla
  • Temmuz 15, 2018 tarihinde, saat 2:27 pm
   Permalink

   Geçtiğimiz kış ayında global basın üzerinde bu iki cihazın da güncelleme alacağı duyurulmuştu fakat eğer bu zamana kadar gelmediyse çok da umutlanmanızı istemem. Ek olarak illa 8.0’ı cihazımda görmek istiyorum diyorsanız XDA forum dan bir rom da kurabilirsiniz. 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: