SAMSUNG EXPERIENCE 9.0 Ve 9 Özelliği

SAMSUNG Experience 9.0 sayesinde normalde Android ‘de olmayan ve sadece Samsung telefonlarda karşımıza çıkan özelliklerdir. İşte SAMSUNG Experience 9.0 ile gelen 9 yeni özellik…

 

Bu 9 özelliğe geçmeden önce SAMSUNG Experience nedir sorusuna açıklık getirmek istiyorum. SAMSUNG Experiance, Samsung akıllı telefonlarında bulunan arayüzün ismidir. Yani telefonu açtığınızda karşınıza çıkan ekran görünümüdür. Tıpkı Bilgisayarlardaki Masaüstü gibi. 2010 yılında TouchWiz yerine Experience 8 gelmişti. Şimdi de gelelim SAMSUNG Experience 9.0 ‘un beraberinde getirdiği 9 yeni özelliklere.

 

1. GELİŞMİŞ ARAMA

Aramak istediklerinizi Samsung ‘un arama motoru sayesinde bulmanız artık çok daha kolay. Arama çubuğuna yazdığınız anahtar kelimeye ilişkin önerileri görebilir, yazdığınız kelime sonrasında kart şeklinde çıkan pencereden sayesinde uygulamaya girme gereksinimi kalmadan pratik bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilir ve eğer çevrimiçi uygulama araması yapıyorsanız Play Store ‘a yönlendirilip aradığınız uygulamayı kolayca indirebilirsiniz.

 

2. BIXBY BRIFING

Artık alarmınız sizi uyandırırken hava durumuna göre renk değiştirecek ve o günkü hava hakkında sizi bilgilendirecek. Hava açık ve güneşli ise ekran açık mavi renkte, hava kapalı ve yağmurlu ise kapalı mavi renkte gözükecek.

 

3. ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR KLAVYE

Yenilenen klavyenin üst kısmına eklenen Yazım Tahmini, Emoji, Çıkartma, Gif, Mikrofon, Ayarlar ve Genişletme butonları getirildi. Bunun sayesinde artık yazı yazmak çok daha eğlenceli olacak.

 

4. DAHA RAHAT OKUMA

Ekranın dileğe bağlı renk değiştirme özelliği sayesinde artık uzun metinleri okurken gözlerimiz daha az yorulacak. Bu özellik sayesinde beyaz ışığa hassas olan gözlerimiz için adeta bir ödül niteliğinde.

 

5. ÇİFT SIM KART ‘LI TELEFONLARDA ÇİFT SMS ÖZELLİĞİ

Kullandığınız Samsung telefonu çift SIM Karta sahipse gelen SMS ‘ler 2 farklı SMS uygulamasında toplanacaklar. Yani 1. SIM Karta gelen SMS ‘ler ile 2. SIM Karta gelen SMS ‘ler farklı yerde toplanacaklar. Böylelikle hangi SIM Kartına hangi mesajların geldiğini kolaylıkla ayırt edilebilecek.

 

6. DAHA KOLAY KULLANILABİLEN SAMSUNG CLOUD

Artık Samsung Cloud ana ekranda yer almakta. Böylelikle dosyalarınızı daha kolay kontrol edebilir ve gerektiğinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

7.GELİŞMİŞ SAMSUNG CONNECT

Yeni geliştirme ile birlikte Samsung Connect ‘e bağlı olan cihazlarınızın ne zaman açılıp kapanması gerektiğini ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte bağlı cihazları da kart halinde görebilirsiniz.

 

8. GELİŞTİRİLMİŞ EXCHANGE ACTIVE SYNC

Yeni geliştirme ile artık e-postanızın bitiş tarihi ve erteleme gibi ayarlamalar yapabilirsiniz. yapmanız gereken e-postanız açık iken sağa kaydırarak erteleme veya bitiş tarihi ayarlayabilirsiniz.

 

9. SAMSUNG DEX DE GELİŞTİRİLDİ

DeX sayesinde artık bağlantı kurduğunuz ekranın tüm potansiyelini ve kalitesini kullanabileceksiniz. Yani tam ekran kullanabilme olanağı ve Game Launcher sayesinde de sevdiğiniz oyunları büyük ekranda oynayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: